Opis Działalności

Opis Działalności

Szanowni Państwo

Jesteśmy inżynierami budownictwa zajmującymi się przez cały okres naszej prawie 30-letniej kariery tematyką związaną z szalunkami i formowaniem betonu.

Zainteresowania te rozpoczęły się podczas pisania prac dyplomowych na studiach, przez praktyki montażu i demontażu szalunków na budowie ich dzierżawę i sprzedaż aż do ich projektowania i organizacji produkcji.

Zgłębianie tajników budowy, funkcjonalności, sposobu połączeń, czasów montażu i demontażu, parcie mieszanki na powierzchnię szalunku, remont i utrzymanie szalunków, powierzchnia szalunku i beton architektoniczny to zagadnienia, które zawsze budzą w nas głębokie zainteresowanie.

Wiedza, którą udało nam się zgłębić oraz zdobyte doświadczenie wzbudziły w nas myśl o chęci zebrania wszystkich wiadomości w postaci projektu noszącego nazwę:

TYPOLOGIA SZALUNKÓW SYSTEMOWYCH

Zebranie tych informacji, praktyk i wiedzy będzie nie tylko podsumowaniem naszej dotychczasowej pracy zawodowej, ale również kompendium wiedzy dla młodych inżynierów rozpoczynających dopiero karierę inżyniera budowlanego.

Ma to być zarazem przewodnik dla wszystkich tych, którzy poszukują nowoczesnych szalunków systemowych, ale również nietypowych, alternatywnych rozwiązań związanych z formowaniem betonu, jego układaniem i pielęgnacją.

Zagadnienia jakie zostaną poruszone w naszej pracy to nie tylko wiedza z zakresu parcia i zagęszczania mieszanki betonowej, charakterystyki szalunków, przykładów szalowania różnych obiektów inżynierskich, sposobów zabezpieczeń BHP, ale przede wszystkim przegląd producentów szalunków na rynku Europejskim jak również producentów z innych części świata. Niezwykle ważną dla nas sprawą jest praca zgodnie z zasadami BHP, dlatego sporą część informacji poświęcimy bezpieczeństwu pracy z szalunkami, zasadami transportu pionowego i poziomego, składowaniu i konserwacji.

Jeśli są Państwo zainteresowani współpracą będziemy wdzięczni za wszelkie informacje związane z szalunkami ściennymi i stropowymi, osprzętem i systemami do ich wznoszenia, zabezpieczenia, kotwienia, podparcia i konserwacji.  Jeśli zechcieliby Państwo wziąć udział w tym projekcie poprzez przesłanie informacji, które mogą, lub powinny się znaleźć w naszym skrypcie i na naszej stronie internetowej to zapraszamy do kontaktu i przesłania informacji na adres:

info@schalform.com

Wszystkim zainteresowanym prześlemy dokładne informacje związane z projektem oraz dodatkowymi możliwościami jakie się z nim wiążą. Postępy w projekcie będzie można oczywiście obserwować na naszej stronie internetowej:

www.schalform.com

Jesteś związany z szalunkami? Dołącz do naszego projektu

Wszystkim zainteresowanym prześlemy dokładne informacje związane z projektem oraz dodatkowymi możliwościami jakie się z nim wiążą.